24.07.2010, 17:37

Футбол. Ліга Європи

Другий кваліфікаційний раунд

Матч-відповідь

«Карпати» (Львів, Україна) – КР «Рейк’явік» (Ісландія) – 3:2 (2:0). 22 липня. Львів. Стадіон «Україна». Сонячно. + 28°С

Судді: Міхал Фабіані, Оскар Лємон, Петер Береттян (усі – Угорщина)

Четвертий арбітр: Йожеф Бергер (Угорщина)

«Карпати»: Руденко, Авелар, Б.Баранець, Г.Баранець (Ткачук 79), Зеньов (Габовда 46), Кополовець, Мілошевіч, Ощипко (Мартинюк 67), Нено, Є.Тарасенко, Федецький
Запасні: Батіста, Гудима, Тлумак, Тубіч
Головний тренер – Олег Кононов

КР «Рейк’явік»: Мольдскред, Б. Сігурдссон, Гудйонссон, Фрідгейрссон, Г. Сігурдссон, Хаукссон, Крістьянссон (Фіннбогасон 23), Рутгерс, Йонссон (Арнарссон 59), Бальдвінссон (Такефуса 69), Жордао Діого
Запасні: Інгасон, Гуннарссон, Ейнарссон
Головний тренер – Рунар Крістінссон

Голи: 1:0 - Зеньов (2), 2:0 - Федецький (25), 2:1 - Фіннбогасон (61), 2:2 - Фіннбогасон (65), 3:2 – Б. Баранець (69)

Попередження: Йонссон (56)

«Карпати» у матчі-відповіді другого кваліфікаційного раунду Ліги Європи на своєму полі з рахунком 3:2 обіграли ісландський КР «Рейк’явік». Нагадаємо, що і в першій грі у столиці Ісландії наша команда перемогла – 3:0. Тепер підопічні Олега Кононова 29 липня та 5 серпня гратимуть з грузинським «Зестафоні», який за сумою двох поєдинків взяв гору над словацькою «Дуклою» з Банька-Бистріци – 3:0 і 0:1.

Поразка від «Карпат» у домашньому поєдинку з рахунком 0:3 разом з непереконливими виступами в національному чемпіонаті тепер вже екс-головному тренеру КР «Рейк’явік» Логі Олауфссону вартувала посади – на матч-відповідь до Львова команду зі столиці Ісландії привіз Рунар Крістінссон. На вчорашньому тренуванні гостей на полі «України» було помітно, що ісландці прилетіли до міста Лева не на прогулянку, а з бажанням реабілітуватися і довести своєму новому коучу та львівським вболівальникам, що вони також вміють грати у футбол. І забігаючи трохи наперед, скажемо, що загалом, незважаючи на поразку, їм це вдалося. Думаємо, що ті, хто незважаючи на спеку та практично відсутність інтриги у боротьбі за вихід до наступного раунду таки прийшов сьогодні на стадіон, не пошкодували.

На відміну від Рунара Крістінссона, головний тренер «Карпат» Олег Кононов, як і обіцяв, дав сьогодні пограти тим гравцям, які у перших трьох іграх отримали мало ігрової практики, або взагалі не виходили на поле. Зокрема, Віталій Руденко, для якого гра стала дебютом у складі «Карпат», у рамці замінив Андрія Тлумака. Пару центральних захисників склали Іван Мілошевіч та Євген Тарасенко, а фланги закривали збірники України Ігор Ощипко (зліва) та Артем Федецький (справа), які нарешті вирішили свої проблеми зі здоров’ям. На позиції опорника Самсона Ґодвіна замінив Даніло Авелар, який попередні ігри починав на лівому фланзі оборони, а пару атакувальних хавбеків склали брати Баранці – Борис і Григорій, для яких перший вихід на поле в стартовому складі «Карпат» став хорошим подарунком до їхнього 24-го дня народження. Нарешті, лінію атаки склали Михайло Кополовець (зліва), Сергій Зеньов (центр) та Нено (справа).

У попередній грі «Карпат» в матчі другого туру Прем’єр-ліги у Кривому Розі, у другому таймі дуже добре вийшов на заміну Сергій Зеньов, який створив три чудові гольові ситуації, але партнери кожну з них успішно «запороли». Нинішній матч для естонця став немов продовженням недільного поєдинку, причому зіграв він ще краще. Більше того, 11-й номер «зелено-білих» розпочав поєдинок, як то кажуть, з місця в кар’єр. Вже в ході першої атаки господарів Сергій отримав м’яч ближче до правої бровки, змістився в центр, технічно обіграв пару центральних захисників гостей, увірвався в карний і в прямому розумінні слова гарматним ударом поставив на коліна норвезького кіпера «Рейк’явіка» Ларса Мольдскреда – 1:0.

Більш вдалого початку для «Карпат» було годі й очікувати. Однак пропущений гол не зламав бойовий настрой гостей. Упродовж наступних 15-ти хвилин підопічні Рунара Крістінссона провели три атаки, кожна з яких хоча й не несла особливої загрози господарям, проте закінчувалася ударом по воротах, в результаті чого круглий вилітав на кутовий. А як треба проводити гострі атаки, на 18-й хвилині гостям наочно продемонстрували карпатівці. Все той же Сергій Зеньов на правому фланзі накрутив кількох суперників і відкотив круглого під удар Нено. Бразилець пробив низом у ближній кут – кіпер врятувати свою команду був безсилий, але його підстрахувала стійка.

Неприємний епізод для «Рейк’явіка» трапився на 23-й хвилині, коли на рівному місці отримав травму форвард Гуннар Крістьянссон. Замість нього на поле вийшов Кьяртан Фіннбогасон, який у підсумку без сумніву став кращим гравцем матчу у складі команди гостей. Але це все було згодом, а майже одразу після вимушеної заміни, м’яч вдруге затріпотів у сітці воріт Мольдскреда. Сталося це на 25-й хвилині, після порушення правил на правому фланзі атаки нашої команди зі сторони правого оборонця ісландців Жордау Діогу. Михайло Кополовець подав зі штрафного – Артем Федецький у партері виграв боротьбу головою у двох захисників і переправив бальон у ближній кут – 2:0.

А за п’ять хвилин свій найкращий шанс у першому таймі змарнували гості. Оборона «Карпат» обрізалася на лівому фланзі і пішла стрімка контратака – Гудьйоун Бальдвінссон вдало зіграв на перехопленні, змістився в центр і викотив м’яч під удар Оскару Хаукссону: постріл низом з 18-ти метрів вийшов слабенький і Віталій Руденко у тренувальному стилі ліквідував потенційно небезпечну ситуацію.

До свистка на перерву гра тривала на зустрічних курсах, але значно гостріше діяли карпатівці. На 33-й хвилині масовану атаку господарів потужним ударом з-за меж карного завершував Артем Федецький – політ круглого вдало заблокували захисники, а Даніло Авелар, опинившись першим на добиванні, пробив вище воріт. Ще за чотири хвилини Ігор Ощипко обікрав суперника і виконав глибоку передачу врозріз на Сергія Зеньова. Форвард прибрав круглого під себе і метрів з 18-ти бив на виконання в дальню «дев’ятку» – аби зняти павутиння, забракло лічених сантиметрів. Нарешті Михайло Кополовець на 40-й хвилині ефектно пробив напівножицями – кіпер пильності не втратив.

Якщо порівнювати перші тайми у Рейк’явіку та Львові, то треба сказати, що сьогодні напіврезервний склад зіграв краще, аніж основний тиждень тому. А ось про другу 45-хвилинку цього аж ніяк не скажеш.

У перерві тренери «Карпат» провели одну заміну. Замість автора першого голу Сергія Зеньова на поле вийшов Юрій Габовда, який зайняв позицію лівого нападника. Кополовець перейшов на правий фланг атаки, а Нено змістився в центр.

Що говорив у перерві своїй команді Рунар Крістінссон, сказати важко, але залишається фактом те, що слова він підібрав правильні. Бо малюнок гри ніби то залишався той самий, що і в першому таймі, але гості стали діяти значно гостріше і сміливіше. Саме тому у Віталія Руденка з’явилася нагода продемонструвати свою майстерність у складі нової для себе команди. І можна не сумніватися, що львівській публіці дії екс-одесита сподобалися. Так, на 50-й хвилині Балдур Сігурдссон віддав короткий пас на Оскара Хаукссона і 9-й номер «Рейк’явіка» з гострого кута метрів з восьми на силу пробив у ближню «шістку» – воротар відбив м’яч на кутовий. А ще через дві хвилини кіпер «зелено-білих» зробив насправді суперсейв. Після навісу зі штрафного з лівого флангу центральний захисник гостей Гретар Сігфіннур Сігурдарсон головою розстрілював ворота господарів з шести метрів, але Віталій Руденко виявив неймовірно блискавичну реакцію – кутовий.

«Карпати» на це відповіли ударом Даніло Авелара на 54-й хвилині метрів з 18-ти – бразилець класно приклався до м’яча, але воротар впевнено перевів круглого на кутовий. А за чотири хвилини гості самі ледь не збільшили перевагу господарів до трьох м’ячів. Михайло Кополовець з правого флангу прострілив в центр на Нено, якого випередив у підкаті Марк Рутгерс. Однак центральний захисник зіграв настільки невдало, що кіпер з величезними труднощами лише в останню мить перевів бальон на кутовий.

А потім настав зірковий час у грі форварда «Рейк’явіка» Кьяртана Фіннбогасона. Спочатку на 61-й хвилині капітан ісландців Бьярні Гудйонссон, який діяв на позиції опорника, розрізав вертикальною передачею центр нашої оборони і 6-й номер гостей вискочив один проти Віталія Руденка. Кіпер, намагаючись врятувати ситуацію, кинувся в ноги суперника, але той встиг проштовхнути круглого повз нього у рамку – 2:1. А ще за дві хвилини Балдур Сігурдссон подав верхом з правого флангу і Кьяртан Фіннбогасон, вигравши боротьбу на другому поверсі, оформив «дубль», а на табло загорілися цифри 2:2.

Однак рівний рахунок у грі зберігався недовго. Вже на 68-й хвилині суперудар у дальню «дев’ятку» виконав Борис Баранець. Шансів дотягнутися до м’яча у воротаря не було жодних – 3:2. У такий спосіб Борис сьогодні оформив персональний «хет-трик»: відсвяткував день народження, дебютував у складі «Карпат» і забив свій перший гол у єврокубках.

Ісландці вдруге відновити рівновагу в рахунку могли також дуже швидко – вже за дві хвилини. Оскар Хаукссон сильно пробив з гострого кута. Чи зреагував би на цей удар Віталій Руденко, ми не дізнаємося ніколи – круглий пройшов вище поперечки. А от на 74-й хвилині карпатівці тому, що не пропустили третій гол, однозначно повинні завдячувати лише своєму кіперу. Бьярні Гудйонссон подав верхом і Балдур Сігурдссон головою пробивав в упор – ще один суперсейв Віталія Руденка.

Доволі «веселою» гра була практично до самого фінального свистка. Однак більше насправді гольових моментів команди не створили. Щоправда, на 78-й хвилині м’яч побував таки у воротах господарів, але арбітр матчу угорець Міхал Фабіані зафіксував напад на Віталія Руденка. Тож гра, як і тиждень тому, закінчилася перемогою «Карпат». Щоправда, рахунок не настільки переконливий – 3:2. Однак, як зазначив на післяматчевій прес-конференції Олег Кононов, головного – перемоги і виходу до наступного раунду Ліги Європи – «Карпати» досягли.

У найближчу неділю на «зелено-білих» чекає домашня гра третього туру Прем’єр-ліги проти запорізького «Металурга», а рівно за тиждень також на своєму полі знову поєдинок Ліги Європи – тепер проти грузинського «Зестафоні». У обох цих матчах «Карпатам» необхідно вигравати, причому у кавказців бажано з якомога більш переконливим рахунком.
Категорія: Новини "Карпат" | Додав: misko
Переглядів: 1813 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0